Projekt 72 hodin

 

Projekt

Jednalo se o tři dny plné dobrovolnických aktivit po celé ČR. Kdykoliv během těchto 72 hodin (12. – 15. října 2023) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustili do aktivit, které pomohly druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů je jistě mnoho úsměvů, radosti a dobrých pocitů z vykonané práce.

Cílem projektu bylo zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. Díky pořádání jednotlivých projektů také posílit vztahy v místních komunitách a vytvořit hodnoty a zajímavé podněty pro smysluplné trávení volného času. Dále také navázat partnerství s místními radnicemi a podnikateli v obcích.

Letos naše škola tento celostátní projekt podpořila . Podařilo se nám zaregistrovat a zorganizovat projekt pod názvem

„Úklid naší obce“.

Přispěli jsme tak dobré věci a podíleli jsme se na úklidu v naší obci. V pátek 13. 10. 2023 jsme se na to vrhli! S úderem desáté hodiny si žáci 4. a 5. ročníku pomyslně rozdělili rajony. Společně jsme se pak těšili z dobře odvedené práce.
Všem pomocníčkům moc děkujeme!

Mgr. Lucie Molyneux-Dickinson