Angličtina

Vážení rodiče,

angličtinu se Vaše dítko učí na naší škole od 1. do 5. třídy. Během pětileté školní docházky by mělo zvládnout jazykovou úroveň A1. Co je úroveň A1? - odkaz zde

Vyučujeme podle řady učebnic “Explore”:

  1. třída - Let's Explore 1 (modrá)
  2. třída - Let's Explore 2 (růžová)
  3. třída - Explore Together 1 (zelená)
  4. třída - Explore Together 2 (červená)
  5. třída - Explore Together 3 (fialová)

Škola každému žákovi zajistí sadu učebnic (učebnice + pracovní sešit). Pracovní sešit hradí rodiče a žákovi zůstává. Na vnitřní titulní straně je vlepená karta s odkazem na poslech. Prosíme laskavě rodiče o stažení a uložení poslechů do počítače či notebooku, ke kterému mají přístup i děti, aby si mohly vypracovat poslechová cvičení. Návod ke stažení najdete dole v příloze.

K učebnicím je k dispozici podpora pro děti a rodiče (obrázkové slovníčky s poslechem, videa příběhů a další). Najdete zde.

Pokud jste rodiče, kteří umí anglicky, a chcete se s dětmi více rozvíjet a hrát si, odkaz na další rozšiřující materiály najdete zde.

Pro děti 3. až 5. třídy podporuje škola výuku angličtiny i formou aplikace Wocabee. Díky které se děti mohou zlepšovat v učení slovní zásoby. V letošním školním roce začneme s Wocabee až od ledna 2023!

Užitečné odkazy pro rodiče, kteří neumí anglicky, ale chtějí být trochu v obraze:

  • doporučujeme překladač DeepL.
  • nevíte, jak a co vyslovit. Pomoc s výslovností najdete na ToPhonetics. Do vyhledávače zadáte slovo/spojení/nebo celou větu, uvidíte následně nejen transkripci, ale i uslyšíte správnou výslovnost.
  • pomoc s gramatikou najdete zde.

 

Soubory